يك چكه بهار

بهار عمر خواه اي دل وگرنه اين چمن هر سال

چو نسرين صد گل آرد بار و چون بلبل هزار آرد

درود بر شما ...

تازه شده پنج روز كه دوستام رو نمي بينم و البته بعضي رو مدتي بيشتر، اما دلم خيلي براشون تنگ شده! اينم شده ويژگي اول بهار واسه من ... از اين كه بگذرم، خيلي بهار شادي ندارم! تزم مونده و تا پايان خردادماه حتما بايد ازش دفاع كنم! يعني تا آخر بهار، تا برسم به ماه محبوبم يعني تير! و از همين حالا براي اون ماه برنامه ريزي خوبي كردم و از پايان تيرماه قصد دارم آدم متفاوتي بشم، بسيار آرمانگرا تر از اين و پرتلاش تر از چيزي كه مي شناسيد.

خيلي از دوستانم از بهار نوشتند. چندان دلم نمي كشيد از بهار بنويسم، از بهار بي شادي! اما شاد و ناشاد، به هر حال بهارانه هايي از بسياري شاعران خصوصا مشيري سراغ داشتم اما به سراغ دوست فرهيخته و بزرگوارم جناب اقبال معتضدي رفتم تا با هم چند كلمه اي گفتگو كنيم، از او بهارانه خواستم، بعد از امضاي مجموعه شعر جديدش با آن نام نااميدكننده اما دعوت كننده به تلاش "قايقي در كار نيست"، شعري به من داد كه اگرچه دركي از حال و هواي بهاري آن پيدا نكردم اما به احترام، همان را برايتان مي نويسم:

يك چكه بهار

گل نيم خيس

مي چكد از لابه لاي انگشتانم

گلداني ساخته ام

براي تو

خانه اي امن،

براي گل هاي كوچك تو

گل رس

خشكيده در دستانم

كوزه اي آفريده ام

               براي تو

ظرفي

        براي

              عطش هاي

                             بي پايان انسان

و اما در آغاز سال يه چيزي بگم كه روي دلم نمونه! نه كاري به قانون اساسي دارم كه حقوق اديان و اقوام رو محترم شمرده نه به شعارهاي خودشون و نه حقوق بشر و اين صحبتا! كمي فكر كردن هم به ما ميگه كه نامگذاري هر سال به نامي اسلامي و در اكثر موارد اختصاصا شيعي عملا توهين به همه ي اقوام و اشخاص غير شيعه و غير مسلمونه! حالا اونا تعدادشون كمه و جرات اعتراض ندارند، حالا مردم انساندوستي و غيرت از يادشون رفته، خود جناب نامگذار اعظم كه داعيه ي رهبري ايران رو داره، نبايد حساب احساسات همون جمعيت اقليت رو بكنه! بازم بگين اسلام براي همه ارزش قائله! من نمي دونم وقتي حقوق مرد و زن، حقوق ديندار و بي دين، حقوق اهل كتاب و بي كتاب، حقوق مسلمان و غيرمسلمان همه و همه با هم فرق دارد ديگه چه ارزش قائل شدنيه! بس كنين ديگه! لااقل ادعاي حقوق بشر نداشته باشين! بگين " آقا اسلام همينه و هر تفسيري مي خواين ازش داشته باشين! ما هم كاري به نظر شما نداريم! همين!" آقاي جنتي! با شما هم هستما! آقاي رهبر! عزت و افتخار حسيني و امام علي و پيامبر اعظم و انسجام اسلامي (همين نوبر آخري) هم نمونه ي چيزايي كه تا حالا عرض كردم! شاكي شدين؟ حالا مي تونين با خيال راحت بگين چارتكبير اسلامي رو به در اين وبلاگ ناچيز بزنن! ولي يادتون باشه وقتي وبلاگ من مي تونه با شمارنده اضافه بشه و آفتابگردان عاشق 2 متولد بشه و حرفام رو هم با همون زبون قبلي بنويسم ديگه جايي براي فيلترينگ نمي مونه! جناب رهبر! ياهو مسنجر من 211 دوستم رو توي ليستش داره كه هروقت به اسم هاشون نگاه مي كنم عشق مي كنم! حالا شما مي خواي اينو ببندي، ببند، بذار عقده ي دل صفار جونت هم خالي بشه! ولي مطمئن باش نه تنها اون 211 تا كه لااقل 211 تاي ديگه هم كه از راه هاي ديگه با هم در ارتباط هستيم بي شك حرف هاي منو خواهند خوند و راهنماييم هم خواهند كرد. اميدوارم اين حرفا رو كه به زبون لري و بسيار ساده توضيح دادم در ظرف درك آن عزيز دل انگيز بگنجد، ان شاء الله!

 

آخ خنك شدم!

و حالا آرزو مي كنم اين سال، پيش از همه، سال آگاهي عمومي و بعد سال شادي و خوك و اتحاد ملي واسه همه مون باشه 04.gif

دوستتون دارم! 11.gif

ضمنا چون در اكثر آي اس پي ها فيلتر شدم، شايد به آدرس جديدي نقل مكان كنم. اما سعي مي كنم محيط پرشين بلاگ رو كه معمولا جاي نوشتن از گل و بلبل شده ترك نكنم و اعلام كنم دلم مي خواد همه جا گسترده باشيم و از چيزي نترسيم! و باور كنيم اگه ما همه نترسيم اونا همه مي ترسن! قول مي دم اگه آفتابگردان عاشق آفتابه گردان عاشق هم بشه انساندوستي رو رها نمي كنه! 49.gif

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پي نوشت۱: اقبال معتضدي را بسيار دوست مي دارم و حتما از قامت ناساز و بي اندام فكر من است كه گاه شعرش را نمي فهمم

پي نوشت۲: گل بي رخ يار خوش نباشد... بي باده بهار خوش نباشد 

/ 45 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بانو

بی باده؟؟؟ خاک بر سرم! باده هم ميخوای؟؟؟ ديگه با من حرف نزن! اگه به مامانم نگفتم! اصنشم ديگه عروسکمو بهت نميدم!

آرمين

درود بر شما چند روزي نبودم مرسي از همه تون كه وبلاگ ناچيز من رو ديديد خدمت مي رسم

بانو

همينجوری و ايضا جو گير نشو عجله نکن مواظب باش حال مبسوط مخلصيم و

بانو

هرچه سريعتر شريکمان کنيد! در لذت خواندن نوشته هايتان منظورمه!

بابک

سلام آرمين جان ميدونم که کمتر برای مطالبت . . . ولی بيشترش رو می خونم آگاهی عمومی چيز خوبيه ولی به نظرم شايد اون تاثيری رو که لازمه نداشته باشه اين جامعه مرده و آگاهی دادن به مردگان . . . !!! به نظرم باید آرزوی دم مسیحایی می کردی

داش مهدی

سلام سال نو رو بهت تبریک می گم. از خواندن مطالبت لذت بردم. برات آرزوی سلامتی و موفقيت دارم. مواظب خودت باش برادر!!!

بانو

اعلام وجود! اونم خيلی جدی! شوخی نکن اصلا جواب نميده!

آزاده

عيدت مبارک..ايشالا تو سال جديد به خواسته هات برسی

سميکو

نميدونم چرا اين پستت منو ياد بانو انداخت